Dzisiaj jest sobota, 20 października 2018 roku. Imieniny: Ireny i Kleopatry.
PROJEKTY UE
____________________
Cegiełki pomnik
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
Rajd Mogilno
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

W "trójce" solidaryzowali się z osobami autystycznymi

2017-04-04 12:26:11

2 kwietnia na całym świecie obchodzony był ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, którego charakterystycznym motywem jest kolor niebieski. Właśnie wczoraj, w mogileńskiej „trójce” na znak solidarności z osobami z autyzmem dominował kolor niebieski.


Od kilku lat mówi się coraz więcej o autyzmie. Zarówno rodzice dzieci z tym zaburzeniem, jak i nauczyciele zauważają, że świadomość ludzi w tym względzie i tolerancja wzrastają. W tym dniu dzieci z SP nr 3 w Mogilnie wzięły udział w kampanii „Polska na niebiesko” i rozdawały przechodniom ulotki informacyjne dotyczące zaburzeń ze spektrum autyzmu oraz wykonywały prace plastyczne w barwach niebieskich. Starsi uczniowie natomiast przygotowali gazetki dotyczące słynnych osób z autyzmem. Wielu z nich dowiedziało się również, że znane im osoby miały zdiagnozowany autyzm.


- Zależało nam na tym, aby pokazać uczniom, że "inny" nie znaczy „gorszy" - mówi pedagog i terapeuta Ewa Wypijewska. Po południu, dzieci z autyzmem i ich rodzice uczestniczyli w warsztatach origami, które poprowadziła nauczycielka Bogumiła Czarnik-Polcyn.


23840_t.jpg 23841_t.jpg

23842_t.jpg 23843_t.jpg

źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino