Dzisiaj jest sobota, 20 października 2018 roku. Imieniny: Ireny i Kleopatry.
PROJEKTY UE
____________________
Cegiełki pomnik
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
Rajd Mogilno
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Święto Policji w Mogilnie

2008-07-30 08:52:42

W piątek mogileńscy policjanci obchodzili swoje święto. W uroczystościach uczestniczył także Burmistrz Mogilna Leszek Duszyński.


Święto Policji to dzień, w którym jest okazja, aby wyrazić swoją wdzięczność stróżom prawa za ich trud i poświęcenie. – Praca policjanta jest rzeczywiście ciężka – stwierdza komendant Waldemar Lukstaedt. – Nasza służba trwa 24 godziny na dobę. Policjant wezwany nawet w nocy, nie może odmówić udziału w akcji. Na co dzień społeczeństwo rzadko okazuje nam swoją wdzięczność. Częściej natomiast wyraża niezadowolenie. Musimy podejmować bowiem często decyzje niemiłe i niepopularne, np. kiedy policjanci z drogówki wypisują mandaty.


634_t.jpg


Święto Policji w Mogilnie było okazją do podsumowań i rozliczenia dotychczasowej pracy. Mogileńska Policja może uważać poprzedni okres za udany, gdyż w 2007 r. spośród wszystkich powiatów województwa kujawsko-pomorskiego na terenie naszego powiatu popełniono najmniej przestępstw w przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców. - Komendant Wojewódzki stwierdził, że w ubiegłym roku byliśmy najbezpieczniejszym powiatem w naszym województwie – mówi z satysfakcją podinspektor Lukstaedt. W bieżącym roku spada też systematycznie ilość przestępstw, które są najbardziej dokuczliwe społecznie, a więc kradzieży, włamań, rozbojów, pobić. Nic więc dziwnego, że podczas uroczystości wielu policjantów otrzymało awanse i wyróżnienia.


635_t.jpg 636_t.jpg

637_t.jpg 638_t.jpg


źródło: inf. własna
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino