Dzisiaj jest piątek, 19 października 2018 roku. Imieniny: Piotra i Ziemowita.
PROJEKTY UE
____________________
Cegiełki pomnik
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
Rajd Mogilno
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Dożynki Gminne

2008-07-25 12:16:15

Dożynki Gminne odbędą się 7 września br. w Bielicach. Honory Starościny pełnić będzie Elżbieta Mądra z Marcinkowa, a Starosty Józef Pawela z Wylatowa. W roli gospodarza wystąpi sołectwo Marcinkowo.


Dożynki rozpoczną się o godz. 13.30 koncertem Mogileńskiej Orkiestry Dętej. Następnie zaplanowano Polową Mszę Świętą Dziękczynną, korowód dożynkowy, uroczystości obrzędowe święta plonów połączone z wręczeniem wyróżnień dla rolników i producentów rolnych gminy Mogilno, program artystyczny z udziałem lokalnych zespołów muzycznych. Występ gwiazdy - Gangu Marcela przewidziany jest ok. 17.45. Potem odbędzie się zabawa taneczna. Tym razem przygrywać będzie zespół Vegas z Mogilna.


W programie zaplanowano szereg atrakcji m.in. wielobój sołectw z konkurencjami sportowymi np. wybór najsilniejszego mężczyzna, kulanie balota. Zaprezentują się także stoiska sołeckie oraz Kół Gospodyń Wiejskich. Będą przejażdżki konne. Liczymy na to, że pogoda dopisze.


Starościna Dożynek:


Elżbieta Mądra z Marcinkowa. Razem z mężem, Grzegorzem, prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 58 ha. Produkcja zwierzęca: bydło mleczne i opasy, produkcja roślinna: kukurydza, zboża, buraki. Mąż p. Elżbiety 4 lata temu był Starostą Dożynek Gminnych w Bielicach. Otrzymał wówczas Dyplom Wojewody Kujawsko-Pomorskiego dla wyróżniającego się rolnika. P. Ela należy do Koła Gospodyń Wiejskich.


Dzieci: Magdalena (lat 24) – studentka, Rafał (lat 21) – student, Agnieszka (16 lat) - w tym roku rozpocznie naukę w Liceum w Bielicach.


Starosta Dożynek:


Józef Pawela z Wylatowa. Razem z żoną Mirosławą prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 54 ha. Produkcja roślinna: zboża, rzepak, rośliny okopowe - ziemniaki i buraki cukrowe, warzywa - cebula i brokuły, specjalistyczna uprawa owoców miękkich - truskawek i porzeczek. W 2004 r. otrzymał Europejską Nagrodę Giovanni Marcora oraz tytuł Rolnika Pomorza i Kujaw. Jest wiceprezesem Okręgowego Związku Plantatorów Buraka Cukrowego w Bydgoszczy.


Dzieci: Paweł (lat 21) – student Politechniki Poznańskiej, Aleksandra (lat 18) – uczennica LO w Bielicach.


źródło: inf. własna
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino