Dzisiaj jest niedziela, 24 marca 2019 roku. Imieniny: Marka i Gabriela.
PROJEKTY UE
WYBORY 2019
System Ostrzegania
Mieszkanie Plus
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

„Dolina Kreatywna, czyli czego szuka młoda sztuka”

2008-01-18 08:57:50

Malujesz, szkicujesz, tworzysz plakaty, grafikę, rzeźbę, kolaże? Trwa konkurs plastyczny Doliny Kreatywnej! Zgłoś pracę i wygraj stypendium na realizację swoich artystycznych marzeń – do podziału 15.000 zł! „Dolina Kreatywna, czyli czego szuka młoda sztuka” to projekt stypendialny organizowany przez Telewizję Polską S.A., która w ramach misji publicznej wspiera rozwój młodych artystów.


Termin nadsyłania zgłoszeń mija 25 stycznia 2008 roku. Decydującym kryterium do wstępnej selekcji prac jest wiek uczestników (14–25 lat). Nadesłane prace będą oceniane pod kątem oryginalności pomysłu, walorów artystycznych i intelektualnych.


Werdykt i wręczenie nagród lutym podczas audycji finałowej emitowanej na antenie TVP2 24 lutego br. o godz. 23.35. Program będzie można obejrzeć także w telewizji interaktywnej iTVP. Finalistów i ich prace poznamy jeszcze przed rozstrzygnięciem konkursu w telewizyjnych felietonach „Dolina Kreatywna – co słychać?”, które zostaną wyemitowane 8 lutego o godz. 13.15 i 15 lutego o godz. 13.10.


Jurorzy tegorocznego konkursu plastycznego to Edward Dwurnik, Joanna Rajkowska, Artur Krajewski, Arti Grabowski, Tomasz Ciecierski.


Konkurs plastyczny Doliny Kreatywnej odbywa się już po raz trzeci. W pierwszej edycji jego zwyciężczynią została Agnieszka Romanowska z województwa pomorskiego nagrodzona za projekt pt. „Komórka”. Najwyższe wyróżnienie w zeszłorocznym konkursie przyznano Monice Stankiewicz z Rokitna za „Artystyczne piękno współczesnej młodzieży”. W sumie w obu edycjach wyłoniono 7 laureatów i wyróżniono 5 młodych twórców z całej Polski.


Regulamin konkursu oraz dokumenty niezbędne do wzięcia w nim są dostępne na oficjalnej stronie projektu: www.dolinakreatywna.tvp.pl.


***

Dolina Kreatywna

„Dolina Kreatywna, czyli czego szuka młoda sztuka” to cykliczny projekt stypendialny Telewizji Polskiej S.A., skierowany do młodych twórców (14–25 lat), który obejmuje 10 dziedzin sztuki, tj. multimedia, fotografię, literaturę, taniec, sztuki plastyczne, muzykę, teatr, film, animację kultury oraz design (co miesiąc rozstrzygamy konkurs w jednej z tych dziedzin – aktualny harmonogram konkursów na stronie internetowej). Celem projektu jest wspieranie młodych talentów i umożliwienie im dalszego rozwoju artystycznego. Laureaci są prezentowani na antenie TVP2 w programie „Dolina Kreatywna, czyli czego szuka młoda sztuka” emitowanym w trzeci lub czwarty niedzielny wieczór miesiąca oraz w krótkich felietonach „Dolina Kreatywna – co słychać?”. Przedsięwzięciu towarzyszą liczne imprezy kulturalne. Więcej informacji na www.dolinakreatywna.tvp.pl.


82_t.jpg


Dodatkowych informacji udzielają:

Anna Kusztal-Skrobska: (22) 547 57 24, anna.kusztal-skrobska@waw.tvp.pl

Leszek Tarnowski: (22) 547 57 24, leszek.tarnowski@waw.tvp.pl

Natalia Osica: (22) 616 41 44 w.18, n.osica@lh-c.pl


źródło: Lighthouse Consultants Sp. z o.o.
nadesłał(a): Natalia Osica
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino