Dzisiaj jest piątek, 19 października 2018 roku. Imieniny: Piotra i Ziemowita.
PROJEKTY UE
____________________
Cegiełki pomnik
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
Rajd Mogilno
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Są dodatkowe pieniądze na remonty szkół i przedszkoli

2008-07-11 14:51:36

Burmistrz Mogilna Leszek Duszyński wychodząc naprzeciw potrzebom młodzieży i dzieci przeznaczył dodatkowo na remonty szkół i przedszkoli 106 tys. zł, w tym 80 tys. zł na remont szkół wiejskich.


Dyrektor ZOSiP Jarosław Lorek po analizie raportu przedstawionego przez radnego Stanisława Grelę na temat stanu placówek oświatowych oraz po konsultacjach z dyrektorami szkól i przedszkoli w Mogilnie, przedstawił Burmistrzowi Mogilna Leszkowi Duszyńskiemu listę niezbędnych remontów do wykonania w placówkach prowadzonych przez Gminę Mogilno.


Sprawę priorytetową stanowi remont pokryć dachowych w SP w Kwieciszewie. Konieczne jest także wyremontowanie pomieszczeń, które uległy zniszczeniom w wyniku systematycznego zalewania. Burmistrz postanowił przekazać na ten cel 59 tys. zł.


W Szkole Podstawowej w Padniewie przeznaczone zostanie 5 tys. zł na wymianę lamp w sali gimnastycznej. W SP we Wszedniu planowana jest naprawa odgromnika. W SP w Wylatowie zostanie naprawiona podłoga w sali gimnastycznej, usunięte będą ubytki w tynku. Zaplanowano również remont szatni i wyprowadzenie wentylacji.


SP w Strzelcach przyznano 7 tys. zł na przygotowanie pracowni informatycznej, która już wcześniej została wyposażona w nowe komputery. Zaplanowano remont kominów oraz adaptację pomieszczeń na świetlicę i bibliotekę.


Wyremontowane zostaną również przedszkola. Na ten cel Burmistrz przeznaczył 26 tys. zł W Przedszkolu w Padniewie zostaną naprawione kominy i rynny, w Przedszkolu nr 2 - wymienione okna (liczymy na poprawę warunków termoizolacyjnych), w Przedszkole nr 1 – remont tarasu. W Przedszkolu w Gębicach istnieje konieczność przestawienia pieców. W Przedszkolu w Wylatowie zostanie wyremontowane szambo.


Liczę na to, że warunki nauki naszej młodzieży oraz zabawy dzieci znacznie się teraz poprawią – podkreśla Burmistrz Leszek Duszyński.


źródło: inf. własna
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino