Dzisiaj jest wtorek, 14 lipca 2020 roku. Imieniny: Marceliny i Bonawentury.
Unia Europejska
SPIS ROLNY 2020
Światłowód
Numer rachunku
Informacje
NFOŚiGW
WYBORY 2020
System Ostrzegania
Mieszkanie Plus
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Jubileusz Mogilna

2008-05-21 15:01:30

17 maja odbyły się główne uroczystości 610-lecia Mogilna.
Część oficjalną rozpoczęło odegranie na Rynku melodii, która została wybrana przez radnych na hejnał naszego miasta. Została ona wykonana przez autora Roberta Milika i Sebastiana Padoła. Kwiaty pod pomnikiem pomordowanych obrońców ziemi mogileńskiej złożyły reprezentacje władz samorządowych, instytucji, placówek oświatowych, stowarzyszeń, firm.


Uroczysta Sesja Rady Miejskiej odbyła się w sali MDK. Uczestniczyli w niej również goście z niemieckiego Engelskirchen i ukraińskich Brodów. Radni przyjęli oświadczenie z okazji 610. rocznicy lokacji miasta Mogilna. Podjęli uchwałę dotyczącą nadania jednej z ulic Mogilna (kończącej się w Padniewku) nazwy ul. 17 Maja, a także nawiązania współpracy między społecznościami lokalnymi gminy Mogilno i miasta Brody na Ukrainie. Uczcili minutą ciszy pamięć wszystkich, którzy polegli w obronie miasta.


Dalsza część oficjalnych uroczystości odbyła się w kinie Wawrzyn. W gronie przybyłych gości znaleźli się m.in. posłowie – Tomasz Latos, Grzegorz Roszak, Krzysztof Brejza, Bartosz Nowacki - członek Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza i prezydent Gniezna Jacek Kowalski. Wykład nt. lokacji miasta Mogilna wygłosiła dr Danuta Konieczka-Śliwińska. W części artystycznej wystąpili uczniowie Gimnazjum w Mogilnie, Zespołu Szkół w Bielicach, a także szkoły w Brodach. Tańce i śpiewy wzbudziły wiele emocji.


18 maja w kościele pw. św. Jana Apostoła w Mogilnie odprawiona została uroczysta Msza św. w intencji mieszkańców miasta.


296_t.jpg

więcej zdjęć w fotogalerii


źródło: inf. własna
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino