Dzisiaj jest poniedziałek, 22 stycznia 2018 roku. Imieniny: Anastazego.
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
Rewitalizacja
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
LPR 2009-2015
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Prymas Polski gościł na ziemi mogileńskiej

2007-12-18 15:45:04

31_t.jpgW dniu dzisiejszym ziemię mogileńską swoją obecnością zaszczycił Jego Eminencja Prymas Polski Kardynał Józef Glemp, który około godz. 12:00 gościł w Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Chabsku. Po serdecznym powitaniu przez przedstawicieli mogileńskich władz: burmistrza MogilnaLeszka Duszyńskiego, Starostę Mogileńskiego Tomasza Barczaka, Przewodniczącą Rady MiejskiejElżbietę Sarnowską oraz WicestarostęPrzemysława Zowczaka, odbył się symboliczny poczęstunek. Zebrani goście odśpiewali Prymasowi tradycyjne sto lat z okazji przypadających w dniu dzisiejszym urodzin. Natomiast Jego Eminencja przekazał na ręce dyrektora pana Jana Szymańskiego kilka eksponatów dla muzeum, m.in. obraz oraz rzeźbę klęczącego Jana Pawła II.


Z zainteresowaniem obejrzał nowe ekspozycje w muzeum i dokonał pamiątkowego wpisu w księdze gości. Wyraził również chęć ponownego odwiedzenia naszych progów.

Wszystkim mieszkańcom miasta, gminy i powiatu złożył serdeczne życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok 2008.33_t.jpg 32_t.jpg

35_t.jpg 36_t.jpg


źródło: inf. własna
nadesłał(a): Marcin Zieliński
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino
Plan miasta