Dzisiaj jest środa, 27 stycznia 2021 roku. Imieniny: Jana i Przybysława.
Unia Europejska
Szczepienia-COVID-19
KWIECISZEWO BOISKO
SPIS ROLNY 2020
Światłowód
Numer rachunku
Informacje
NFOŚiGW
WYBORY 2020
System Ostrzegania
Mieszkanie Plus
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Gmina Mogilno to region dużych szans i możliwości. Życzliwość mieszkańców oraz przyjazna polityka władz lokalnych sprzyja wszelkim inicjatywom i współpracy z inwestorami.


Atutem jest usytuowanie przy drodze krajowej Nr 15 Poznań – Toruń oraz bliskość szlaku kolejowego Wrocław – Poznań – Gdynia, a także Wrocław – Poznań – Olsztyn. Daje to inwestorom możliwość korzystania z różnych środków transportu.


Walorem obszaru jest nie tylko jego lokalizacja, ale także zasoby ludzkie pozwalające inwestorom pozyskiwać wykwalifikowanych pracowników. Gminę Mogilno zamieszkuje 25,5 tys. mieszkańców, a powiat mogileński około 50 tys. Oddalone o 27 km Gniezno liczy 70 tys. a o 34 km Inowrocław 75 tys. mieszkańców.


Nie bez znaczenia jest bliskość ośrodków akademickich. Położona o godzinę drogi od Mogilna stolica Wielkopolski Poznań jest trzecim co do wielkości ośrodkiem akademickim w Polsce. Należąca do CESAER (skupiającej najlepsze uczelnie techniczne w Europie) Politechnika Poznańska jest jedną z 9 państwowych szkół wyższych znajdujących się w Poznaniu.


Obok uczelni technicznych na uwagę zasługuje Uniwersytet Adama Mickiewicza oraz liczne placówki naukowe i badawcze. Kolejne bliskie ośrodki akademickie to Toruń słynący z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz stolica województwa kujawsko-pomorskiego Bydgoszcz z Uniwersyteyem Technologiczno – Przyrodniczym im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich oraz Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego.


Gmina Mogilno znajduje się w zasięgu Kujawsko – Pomorskiej Sieci Informacyjnej, nowoczesnej, szerokopasmowej infrastruktury informatycznej w województwie kujawsko – pomorskim. Zapewnia ona wsparcie techniczne w budowie społeczeństwa informacyjnego.


Niewielka odległość do Poznania – gospodarza Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012r. (EURO 2012) zaowocuje powstaniem na tym obszarze dróg ekspresowych, obwodnic, hoteli i restauracji, co podniesie atrakcyjność tych terenów.Serdecznie zapraszamy do inwestowania w gminie Mogilno. Zapewniamy pomoc i wsparcie w podejmowanych działaniach oraz sprawną i profesjonalną obsługę.Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino