Dzisiaj jest sobota, 24 października 2020 roku. Imieniny: Rafała i Marcina.
Unia Europejska
SPIS ROLNY 2020
Światłowód
Numer rachunku
Informacje
NFOŚiGW
WYBORY 2020
System Ostrzegania
Mieszkanie Plus
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

"FreD goes net" to program wczesnej interwencji wobec młodych osób (14 – 21 lat), które zostały przyłapane na używaniu narkotyków lub alkoholu.


Informacja o ofercie programu „FreD goes net” przekazywana jest przez pedagogów szkolnych, psychologów, policję, straż miejską, prokuraturę, sądy i kuratorów w formie ujednoliconej ulotki, która zawiera informacje na temat treści oferty i możliwości nawiązania kontaktu z osobą prowadzącą. Policja przekazuje ULOTKĘ młodej osobie w sytuacji, gdy jest ona przyłapana na używaniu alkoholu lub narkotyków. Policjant informuje, że prowadzona sprawa może być łagodniej potraktowana przez sąd, jeśli weźmie udział w programie edukacyjno – profilaktycznym. Młody człowiek decydując się na udział w programie podpisuje list intencyjny, który jest dołączony przez funkcjonariusza do materiałów sprawy i następnie po zakończeniu czynności całość przesyłana jest do sądu.


FreD goes net ma kształt 8-godzinnego cyklu zajęć (cztery razy po dwie godziny bądź dwa razy po cztery godziny). Poszczególne moduły szkoleniowe są metodycznie i dydaktycznie przygotowywane przez specjalistów i merytorycznie ukierunkowane na takie tematy, jak: sytuacja prawna, wiedza o narkotykach, zdrowie, zachowania społeczne i system pomocy. W ramach zajęć przewidywane jest również korzystanie z wykładowców z zewnątrz (np. prawnicy, lekarze). Uczestnicy kursu otrzymują na własną prośbę zaświadczenie o wzięciu w nim udziału. Kurs jest pomyślany jako oferta dla grupy, po to, aby jego uczestnicy mogli nawiązać ze sobą kontakt, wspierać się i wzajemnie konstruktywnie motywować.


18219_t.jpg


Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino